NAKŁADKI ALUMINIOWE NA OKNA DREWNIANE

Czym są aluminiowe nakładki na okna? Nakładki na okna to jedna z bardzo modnych ostatnio metod odnowienia, zabezpieczenia i zmiany wyglądu stolarki drewnianej. Aluminiowe osłony zakłada się po zewnętrznej stronie ram okiennych. Dzięki temu nasze okna z drewnianych stają się drewniano-aluminiowymi, które są synonimem wysokiej trwałości, funkcjonalności oraz komfortu użytkowania.


 1. Nakładki aluminiowe na okna – zalety i funkcje
 2. Jakie są korzyści z posiadania nakładek na oknach?
 3. Co się bardziej opłaca – nakładki czy nowe okna?
 4. Gdzie i jak zamówić nakładki na okna drewniane?

Drewniane okno z nakładką aluminiową - FHU Tokarczyk

Jakie zalety posiadają nakładki na okna?

Funkcje nakładek renowacyjnych mają związek zarówno ze względami ekonomicznymi, jak i estetycznymi. Dlaczego warto zainwestować w nakładki aluminiowe na okna?

 1. Nakładki aluminiowe chronią stolarkę przed zniszczeniem. Osłonki zabezpieczają okna przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, opadów deszczu, śniegu i gradu, zmianami wilgotności powietrza i wiatrem. Dzięki nakładkom metalowym okna są też bardziej odporne na otarcia, uderzenia czy zarysowania.
 2. Nałożenie na ramy okienne aluminiowych osłonek podnosi ich parametry izolacyjne, zarówno jeśli chodzi o izolację akustyczną, jak i cieplną.
 3. Zainstalowanie nakładek renowacyjnych umożliwia nam zmianę koloru okien bez konieczności ich wymiany lub malowania, które wymaga czasochłonnych przygotowań i trwa znacznie dłużej niż montaż nakładek. Wybierając nakładki zwracamy uwagę nie tylko na ich barwę, ale mamy też do wyboru sposób łączenia ram. Może to być standardowe 45 stopni lub nowoczesne 90 stopni.
 4. Nakładki na okna są tańszą alternatywą dla wymiany całych okien, która bywa nieuchronna w przypadku zniszczenia lub wysokiego stopnia zużycia stolarki. 

Montaż nakładek na okna - FHU Tokarczyk

Co zyskasz dla siebie dzięki nakładkom na okna?

Nasi klienci, u których zamontowaliśmy nakładki aluminiowe, są szczególnie zadowoleni z możliwości uzyskania “nowych okien” właściwie bezinwazyjnie. Montaż nakładek na okna nie wiąże się bowiem z taką liczbą robót, jak demontaż i montaż okien. Co za tym idzie, nie ma tu mowy o obróbce szpalet czy malowaniu elewacji. Jakie są inne korzyści z wyboru nakładek na okna?

 • Oszczędność pieniędzy – nakładki są średnio o 30% tańsze niż nowe okna PCV i 60% tańsze niż nowe okna drewniane (w zależności od wybranego profilu).
 • Przedłużenie żywotności okien – możemy zapomnieć o systematycznej konserwacji i impregnacji stolarki.
 • Ocieplenie i wyciszenie domu – szczególnie ważne w przypadku budynków o dużej liczbie mostków termicznych.

Nakładki na okna czy to sie oplaca - FHU Tokarczyk Kraków

Nakładki renowacyjne czy nowe okna?

Co się bardziej opłaca? Czy korzystniejszy będzie zakup nowych okien, czyli wymiana starych okien na nowe, czy może nałożenie na stare okna nakładek aluminiowych? Do tego problemu zawsze podchodzimy indywidualnie i robimy tak:

 1. Przyjeżdżamy i kontrolujemy stan obecnej stolarki. Zwracamy uwagę na to, czy okna mają uszkodzenia mechaniczne, czy widoczne są szkody dokonane przez owady żerujące w drewnie oraz sprawdzamy defekty spowodowane warunkami atmosferycznymi
 2. Po wnikliwej ocenie stanu okien, przechodzimy do oszacowania kosztów ich ewentualnej renowacji i impregnacji. Jeśli okna nie nadają się do renowacji, a ich stan zagraża bezpieczeństwu domowników, od razu informujemy o tym i proponujemy wymianę na nowe okna. Jeśli okna wystarczy tylko zabezpieczyć przed dalszym zniszczeniem, wtedy przystępujemy do szczegółowych pomiarów.
 3. W oparciu o zebrane wymiary okien przygotowujemy ofertę, uwzględniając wymagania i potrzeby klienta, jego budżet i preferencje. Jeśli w grę wchodzą tylko nowe okna, klient może wybrać spośród całej naszej oferty – aby ją poznać, kliknij TUTAJ. Natomiast jeśli korzystniejszym rozwiązaniem wydają się być nakładki renowacyjne, pozostaje tylko wybrać kolor oraz dograć szczegóły dotyczące ich wyglądu. Przygotowujemy wycenę nakładek, sporządzając jednocześnie ofertę na nowe okna. Dzięki temu, klient sam może zdecydować, co mu się bardziej opłaci.
 4. Czas oczekiwania na nakładki aluminiowe jest zależny od pory roku i ilości zamówień. Gdy tylko nakładki na okna są już u nas, dzwonimy do klienta i umawiamy się na montaż w dogodnym terminie. 

Gdzie i jak zamówić nakładki na okna?

Jeśli rozważasz zakup nakładek renowacyjnych, potrzebujesz rzetelnej oceny stanu stolarki i fachowej porady – zadzwoń do nas lub kliknij tutaj, aby wypełnić formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą i porozmawiamy o szczegółach.