ALUMINIOWE NAKŁADKI NA OKNA

W Europie Zachodniej i Skandynawii są już niemal powszechnym widokiem. W Polsce aluminiowe nakładki na okna z roku na rok zyskują na popularności. Dlaczego zatem warto zamówić montaż nakładek na okna? Jakie zalety mają aluminiowe nakładki? W jaki sposób nakładki przedłużają żywotność okien? Zobaczcie efekty jednej z naszych ostatnich realizacji.

Realizacja - nakładki na okna - FHU Tokarczyk

Jak wyglądają nakładki aluminiowe na okna?

Aluminiowe nakładki sprawiają, że budynek wygląda nowocześniej. Nowy, oryginalny design powstaje poprzez połączenie w obrębie jednego okna dwóch materiałów – drewna i aluminium lub PCV i aluminium. Dzięki temu okna od wewnątrz pozostają bez zmian, natomiast od zewnątrz wyglądają tak, jak w danym momencie sobie wymarzymy. Nie musimy więc inwestować w nieporównywalnie droższą wymianę całych okien, aby odmienić okna drewniane czy plastikowe. 

Montaż nakładek na okna - FHU Tokarczyk
Nakładki alu na okna - FHU Tokarczyk

Jakie kolory mogą mieć aluminiowe nakładki na okna?

Nasi klienci najczęściej wybierają nakładki renowacyjne imitujące drewno, aby pokryć nimi okna PCV, natomiast w przypadku okien drewnianych w większości decydują się na kolor z bogatej palety RAL. Właścicielka tego domu zdecydowała się na nakładki w kolorze dość zbliżonym do oryginalnej barwy okien. Drewniane okna zostały pokryte nakładkami o jednolitej strukturze i barwie nr 8011 mat.

Okna drewniane - FHU Tokarczyk
PRZED
Nakładki alu na okna drewniane - FHU Tokarczyk
PO

Jakie zalety mają aluminiowe nakładki na okna?

Drewniane okno z nakładką aluminiową - FHU Tokarczyk

Nakładki na okna pełnią również funkcje ochronne. Doskonale zabezpieczają okna przed działaniem czynników atmosferycznych, które powodują zmianę koloru i blaknięcie okien oraz inne uszkodzenia i zabrudzenia. Gładka powierzchnia aluminium jest oczywiście znacznie łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Okładzina z aluminium eliminuje konieczność ich malowania i renowacji, zwiększając przy tym sztywność, a co za tym idzie trwałość produktu.

Nakładki na okna - FHU Tokarczyk

Czy nakładki mogą wpłynąć na bezpieczeństwo?

Poza funkcjami ochronnymi nakładki na okno spełniają także rolę dodatkowej termoizolacji, poprawiając parametry cieplne. Nakładki renowacyjne, mimo iż są cienkie, mają też właściwości akustyczne, a więc przyczyniają się do wyciszenia domu. Poza tym zwiększają bezpieczeństwo, szczególnie w połączeniu z zastosowaniem innych elementów ognioodpornych i antywłamaniowych.

Drewniane okno z nakładką aluminiową - FHU Tokarczyk

UWAGA!
Obecnie nie realizujemy zamówień na nakładki renowacyjne na okna PCV.


Poszukujesz nakładek na okna i chcesz poznać ofertę? Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.