NAKŁADKI NA OKNA

W Europie Zachodniej i Skandynawii są już niemal powszechnym widokiem. W Polsce aluminiowe nakładki na okna z roku na rok zyskują na popularności. Dlaczego zatem warto zamówić montaż nakładek na okna? Jakie zalety mają aluminiowe nakładki? W jaki sposób nakładki przedłużają żywotność okien? Zobaczcie efekty jednej z naszych ostatnich realizacji.

Realizacja - nakładki na okna - FHU Tokarczyk

Jak wyglądają nakładki aluminiowe na okna?

Aluminiowe nakładki na okna sprawiają, że budynek wygląda nowocześniej. Nowy, oryginalny design powstaje poprzez połączenie w obrębie jednego okna dwóch materiałów – drewna i aluminium lub PCV i aluminium. Dzięki temu okna od wewnątrz pozostają bez zmian, natomiast od zewnątrz wyglądają tak, jak w danym momencie sobie wymarzymy. Nie musimy więc inwestować w nieporównywalnie droższą wymianę całych okien, aby odmienić okna drewniane czy plastikowe. 

Montaż nakładek na okna - FHU Tokarczyk
Nakładki alu na okna - FHU Tokarczyk

Nasi klienci najczęściej wybierają nakładki aluminiowe imitujące drewno, aby pokryć nimi okna PCV, natomiast w przypadku okien drewnianych w większości decydują się na kolor z bogatej palety RAL. Właścicielka tego domu zdecydowała się na nakładki w kolorze dość zbliżonym do oryginalnej barwy okien. Drewniane okna zostały pokryte nakładkami o jednolitej strukturze i barwie nr 8011 mat.

Okna drewniane - FHU Tokarczyk
PRZED
Nakładki alu na okna drewniane - FHU Tokarczyk
PO

Jakie zalety, oprócz niebanalnego wyglądu, mają aluminiowe nakładki na okna?

Drewniane okno z nakładką aluminiową - FHU Tokarczyk

Nakładki na okna pełnią również funkcje ochronne. Doskonale zabezpieczają okna przed działaniem czynników atmosferycznych, które powodują zmianę koloru i blaknięcie okien oraz inne uszkodzenia i zabrudzenia. Gładka powierzchnia aluminium jest oczywiście znacznie łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Nakładki na okna eliminują konieczność ich malowania i renowacji, zwiększając przy tym sztywność, a co za tym idzie trwałość produktu.

Nakładki na okna - FHU Tokarczyk

Poza funkcjami ochronnymi nakładki na okno spełniają także rolę dodatkowej termoizolacji, poprawiając parametry cieplne. Nakładki aluminiowe, mimo iż są cienkie, mają też właściwości akustyczne, a więc przyczyniają się do wyciszenia domu. Poza tym zwiększają bezpieczeństwo, szczególnie w połączeniu z zastosowaniem innych elementów ognioodpornych i antywłamaniowych.

Drewniane okno z nakładką aluminiową - FHU Tokarczyk

UWAGA!
Obecnie nie realizujemy zamówień na nakładki aluminiowe na okna PCV.


Poszukujesz nakładek na okna i chcesz poznać ofertę? Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.