Drzwi rewersyjne, bezprzylgowe i łamane. Zobacz, jak genialnie wyglądają razem w jednym domu!

Mieszkańcy tego domu nie bali się zaryzykować połączenia różnych typów modeli skrzydeł drzwiowych. Zdecydowali się na drzwi bezprzylgowe, drzwi rewersyjne i drzwi łamane. Spójność i harmonię zachowano dzięki zastosowaniu jednego koloru wszystkich skrzydeł i ościeżnic. Sprawdźcie, co z tego wyszło.

Drzwi bezprzylgowe łazienkowe z szybą mleczną - FHU Tokarczyk Kraków

Drzwi bezprzylgowe: co to znaczy?

Zacznijmy od wyjaśnienia zasadniczej kwestii i odpowiedzenia na pytanie, czym są drzwi wewnętrzne bezprzylgowe.

Drzwi bezprzylgowe Erkado z podcięciem WC - FHU Tokarczyk Kraków

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe

Drzwi przylgowe to najbardziej popularny wariant i można je rozpoznać po felcu, który zachodzi na ościeżnicę. Natomiast w przeciwieństwie do drzwi przylgowych, prosta krawędź skrzydła bezprzylgowego tworzy jedną płaszczyznę z futryną. Ościeżnica bezprzylgowa jest wyposażona w ukryte zawiasy, dzięki czemu efekt jest niezwykle elegancki i minimalistyczny.

Bezprzylgowe drzwi wewnętrzne z montażem - FHU Tokarczyk Kraków

Dodatkowo, kolor pokrycia w połączeniu z czarnymi klamkami sprawia, że drzwi bezprzylgowe białe są najczęściej wybieranym produktem spośród tej grupy elementów stolarki otworowej. Montaż drzwi bezprzylgowych jest nieco bardziej czasochłonny niż przylgowych, stąd też lekka różnica w cenie obu usług.

Białe drzwi bezprzylgowe z przeszkleniem - FHU Tokarczyk Kraków

Właściciele tego domu postawili na trzy modele drzwi bezprzylgowych, wszystkie produkcji wiodącej marki Erkado. Skrzydła pełne Uno Premium, przeszklone Orchidea z bezbarwną szybą i czarną aplikacją oraz łazienkowe Baldur wyposażone w mleczną szybę świetnie się ze sobą komponują. 

Drzwi łazienkowe bezprzyglowe z szybą - FHU Tokarczyk Kraków

Drzwi rewersyjne: co to znaczy?

Kolej na drzwi bezprzylgowe rewersyjne. Skrzydło rewersyjne otwiera się w przeciwnym kierunku niż wskazuje na to ich wygląd. Z tego powodu, drzwi wewnętrzne rewersyjne są też określane drzwiami z odwrotną przylgą.

Drzwi wewnętrzne rewersyjne - FHU Tokarczyk Kraków

Krótko mówiąc, skrzydło rewersyjne licuje się z ościeżnicą z jednej strony, a otwiera w drugą. Dokładnie tak, jak wskazuje na to powyższe zdjęcie. Zaletą takich drzwi jest możliwość dostosowania jednocześnie wyglądu i funkcjonalności skrzydeł do każdego wnętrza.

Drzwi rewersyjne: cena

Ile kosztują drzwi rewersyjne? W zestawieniu drzwi przylgowych, bezprzylgowych i rewersyjnych, te ostatnie są najdroższe. Jednak zazwyczaj taki produkt stanowi uzupełnienie pozostałych drzwi bezprzylgowych i jest kupowany jako pojedynczy produkt.

Drzwi rewersyjne białe - FHU Tokarczyk Małopolska

Nasi Klienci wybrali drzwi bezprzylgowe rewersyjne Erkado, które mogą poszczycić się doskonałym stosunkiem ceny i jakości. Model Uno Premium to drzwi wypełnione płytą pełną i pokryte lakierem wodnym utwardzanym technologią UV, w kolorze białym tytanowym.

Drzwi łamane a drzwi rewersyjne

Drzwi łamane określa się też terminem drzwi składane. Jest to skrzydło złożone z dwóch części, które podczas otwierania nakładają się na siebie. Drzwi łamane bezprzylgowe lub przylgowe są często wybieranym rozwiązaniem w przypadku małych przestrzeni i potrzeby wydzielenia niewielkiego pomieszczenia, np. garderoby, pralni czy spiżarni. Wiele osób decyduje się też jednak na drzwi łamane do pokoju, kiedy brakuje przestrzeni na swobodne otwarcie tradycyjnego skrzydła.

Drzwi łamane białe - FHU Tokarczyk Kraków

Eleganckie drzwi łamane wybrane przez naszych Klientów to produkt wykonany przez firmę PolSkone. Niewielki i ledwo widoczny uchwyt to sposób na wygodne otwieranie i zamykanie drzwi, bez konieczności montowania klamek i zamków. Drzwi łamane białe harmonijnie współgrają z pozostałymi wzorami, w tym drzwiami rewersyjnymi.