Moskitiery na okna i drzwi – skuteczna ochrona przed owadami

Co najbardziej lubimy w lecie? Ciepło, bezchmurne niebo, zapach kwiatów w ogrodzie, popołudniowe spacery, wieczorne przesiadywanie przy grillu, spanie przy otwartym oknie. Czego nie lubimy? Tego, co psuje nam całą zabawę – komarów i innych owadów, które są nieproszonymi gośćmi w naszych domach. Jak chronić przed nimi siebie i najbliższych? Najlepiej rzecz jasna zamknąć przed nimi nasz dom, stosując moskitiery na okna i drzwi.

Moskitiery to bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców domu - FHU Tokarczyk Kraków

Co to jest moskitiera?

Moskitiera to gęsto tkana siatka osadzona na specjalnej konstrukcji, którą montuje się do okien lub drzwi. Wykonana jest najczęściej z włókna szklanego powlekanego PCV. Siatka może mieć różną gęstość, tj. wielkość oczek, w zależności od wymagań klienta. Na rynku dostępne są standardowe siatki przeciw owadom, a także siatki przeciw pyłkom, a nawet siatki antysmogowe.

Jakie są rodzaje moskitier?

W ofercie FHU TOKARCZYK znajdziecie moskitiery na wymiar dostosowane do różnych otworów drzwiowych i okiennych, w dowolnych kolorach, wykonane oczywiście z myślą o Waszym codziennym komforcie.

Moskitiery ramkowe, plisowane, przesuwne, otwierane - FHU Tokarczyk Małopolska

Moskitiery ramkowe

Najpopularniejszy rodzaj moskitier, to moskitiery na okno z ramką. Ramka jest zrobiona z mocnego aluminium, a jej kolor możemy wybrać z bardzo szerokiej palety. Montaż moskitiery do listwy przyszybowej jest bezinwazyjny, dlatego można ją w każdej chwili zdjąć z okna, np. na zimę czy do czyszczenia.

Moskitiera zintegrowana z roletą - FHU Tokarczyk

Moskitiery plisowane

Moskitiery plisowane składają się w harmonijkę, zsuwaną za pomocą płynnego mechanizmu do panelu bocznego. Złożona moskitiera jest całkowicie niewidoczna, a rozłożona w żaden sposób nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu okien i drzwi balkonowych – można ją zatrzymać w dowolnym położeniu.

Moskitiery na drzwi balkonowe – otwierane

Otwierane moskitiery osadzone na ramkach montuje się głównie do drzwi balkonowych i głównych wejść do budynków. Ten typ moskitier wyposażono w klamkę i magnesy, co gwarantuje szczelność. Ponadto, w ofercie mamy dostępne moskitiery z funkcją wbudowanych drzwiczek dla psów i kotów.

Moskitiery na drzwi balkonowe – przesuwne

Dedykowane drzwiom tarasowym typu HST lub Smart-Slide moskitiery przesuwne montujemy bezpośrednio do ramy drzwiowej lub ościeżnicy okna. Ten typ siatek ramkowych daje szerokie możliwości zastosowania do dużych powierzchni, m.in. drzwi tarasowych czy okien w ogrodach zimowych.

Moskitiera na drzwi tarasowe przesuwne - FHU Tokarczyk Kraków

Moskitiery na okna dachowe – zwijane

Nocnego spoglądania w gwiazdy nie muszą zakłócać komary. Do okien dachowych także można zastosować moskitiery, które montowane są do szpalety. Moskitiery rolowane, czyli zwijane za pomocą sznurka, osadza się na aluminiowych prowadnicach.

Moskitiery zintegrowane z roletami zewnętrznymi

W jednej skrzynce nad oknem znajduje się zarówno rura nawojowa rolety, jak i moskitiery na wymiar. Jednak osobne mechanizmy pozwalają na niezależne sterowanie pancerzem rolety i siatką moskitiery. To kompleksowe rozwiązanie jest bardzo wygodne i szybko zyskuje na popularności.

Roleta z moskitierą - FHU Tokarczyk

Moskitiery – funkcje i zalety

Głównym zadaniem moskitier jest ochrona pomieszczeń przed owadami. Nasz dom pozostanie wolny nie tylko od komarów, wtyków amerykańskich, much i meszek, os i szerszeni czy pająków. Mieszkańcy domów z ogrodem, w którym lubią pomieszkiwać myszy, żaby, ślimaki i dżdżownice mogą bez obaw pozostawiać otwarte drzwi tarasowe.

Jakie jeszcze zalety mają moskitiery na okna i drzwi, szczególnie w porównaniu z innymi formami ochrony przed insektami? Lista jest długa:

 • nie emitują żadnych substancji chemicznych, są więc bezpieczne dla naszego zdrowia;
 • nie wymagają użycia energii elektrycznej, więc nie podnoszą rachunków za prąd i nie musimy się obawiać o pozostawienie włączonego urządzenia na noc;
 • są niemal niewidoczne, nie ograniczają widoku z okna, a ponadto przepuszczają powietrze;
 • nie kolidują z mechanizmami drzwi przesuwnych czy rolet zewnętrznych;
 • wykonane są z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne;
 • można je dostosować kolorem do istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej.

Roleta z moskitierą - montaż Tokarczyk

Przed czym chronią moskitiery okienne i drzwiowe?

Moskitiery chronią bezpośrednio przez owadami, ale pośrednio przede wszystkim przed chorobami przenoszonymi przez insekty, zwłaszcza komary. Do najgroźniejszych chorób powodowanych przez pasożyty należą dirofilarioza i leiszmanioza, a do wirusowych zaliczymy żółtą febrę, dengę i zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Z kolei wtargnięcie do domu myszy może skutkować zanieczyszczeniem żywności przez jej odchody. Grozi to zarażeniem się brucelozą, letospirozą, salmonellozą, a nawet wścieklizną.

Odchody myszy powodują choroby - moskitiery na drzwi - Tokarczyk Kraków

Komu szczególnie polecamy moskitiery?

W moskitiery na wymiary powinny zainwestować szczególnie osoby, które:

 • mają gospodarstwo rolne, gdzie obecność much i innych owadów w pomieszczeniach dla zwierząt jest na porządku dziennym, a insekty często przenoszą się z obór do domów;
 • są opiekunami czworonogów i chcą zadbać także o ich komfort i bezpieczeństwo;
 • nie posiadają w domu klimatyzacji, więc w upalne letnie noce śpią przy otwartych oknach;
 • są rodzicami niemowląt i małych dzieci, których południowe drzemki mogą zakłócać wlatujące przez okno osy i muchy;
 • cenią walory estetyczne praktycznych urządzeń i rozwiązań, nie chcąc się natomiast męczyć z uciążliwymi i niefunkcjonalnymi siatkami na rzepy czy akcesoriami emitującymi szkodliwe substancje.

Siatka przeciw komarom - Tokarczyk Małopolska

Moskitiery na wymiar przeciw owadom – gdzie najtaniej je kupić?

Cena moskitiery przeciw owadom zależy od jej wielkości i rodzaju. Dlatego najlepiej jest zamówić indywidualną wycenę. Wystarczy przesłać do FHU TOKARCZYK wymiary okna oraz informacje o wybranym rodzaju moskitiery i jej kolorze. Przygotujemy orientacyjną ofertę i prześlemy ją do Ciebie. Jeśli cena będzie Ci odpowiadać, przyjedziemy na dokładne pomiary.


Poszukujesz moskitier na okna lub drzwi i chcesz poznać ofertę? Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.


OBEJRZYJ NASZE REALIZACJE: