Drzwi drewniane zewnętrzne i wewnętrzne – harmonia szlachetnego piękna i najwyższej jakości

Drewno to podstawowy materiał budowlano-wykończeniowy stosowany w obiektach stylizowanych na zakopiańskie. Klient firmy EcoDrew, którego dom zdobią m.in. drewniane ganki z dekoracyjnymi rzeźbieniami, nie mógł postawić na inny surowiec w przypadku stolarki drzwiowej. Sprawdź, jak poszedł nam montaż i jak pięknie prezentują się dostarczone przez nas drzwi drewniane zewnętrzne i wewnętrzne w tym urokliwym budynku.

Różne typy drzwi drewnianych zewnętrznych i wewnętrznych

Często bez większej refleksji decydujemy się na dany model drzwi, przede wszystkim ze względu na ich wygląd i cenę. Tymczasem, to materiał konstrukcyjny i pokryciowy oraz zastosowane okucia stanowią o jakości stolarki. Zamówienie drzwi z litego drewna na wymiar daje więcej możliwości zweryfikowania całego procesu produkcyjnego. Mamy też większy wpływ na to, jakie preparaty zostaną użyte. Klient firmy EcoDrew, na zlecenie której zrealizowaliśmy ten montaż, wybrał – pod kątem termoizolacyjności – nowoczesne drzwi zewnętrzne pasywne o profilu 92 mm. Wzbogacono je o rzeźbione elementy, nawiązujące do folkloru podhalańskiego, czyli góralskie serce i motyw kwiatowy.

Drzwi zewnętrzne w stylu podhalańskim pasywne - FHU Tokarczyk Kraków

Drzwi zewnętrzne rzeźbione: powrót do tradycji

Precyzyjna snycerka to dzieło samego właściciela domu. Gotowe komponenty zostały przytwierdzone do skrzydeł drzwiowych, wykonanych z drewna jesionowego. Rzeźbione elementy znajdują się na drzwiach wejściowych i bocznych. Oba skrzydła są podobne – reprezentują ten sam wzór, z łukowymi przeszkleniami i czarnymi klamkami. Różni je jednak rozmiar. Drzwi boczne to model jednoskrzydłowy, z kolei drzwi główne mają dodatkowo boczne naświetla. Tradycyjne wzornictwo doskonale współgra z doskonałymi parametrami cieplnymi.

Drzwi wejściowe jesionowe lakierowane - FHU Tokarczyk Kraków

Drzwi zewnętrzne jesionowe: zalety i wady

Jesion to drewno, które odznacza się dużą twardością i wytrzymałością. Jest więc idealnym materiałem na drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. Jego rysunek jest bardzo wyrazisty, dlatego wiele osób wybiera go jako alternatywę dębu. Naturalne drewno jesionowe może mieć zabarwienie od jasnożółtego po ciemnobrązowy, jednak w praktyce, można je pomalować na każdy odcień, zarówno kryjący, jak i półtransparentny. Właściciel tego domu zdecydował się na następującą kombinację – olejowanie drzwi wewnątrz i lakierowanie z zachowaniem widoczności słoi z zewnątrz.

Czarna klamka do drzwi drewnianych wewnętrznych - FHU Tokarczyk Kraków

Drzwi wewnętrzne olejowane: czy są dobrym wyborem?

Olejowanie polega na pokryciu drewna odpowiednią warstwą specjalnego oleju. Substancja ma na celu uwydatnić rysunek drewna litego, ale też zakonserwować surowiec. Cechy drewnianych drzwi olejowanych to:

  • większa twardość,
  • wyższa odporność na uszkodzenia mechaniczne, np. uderzenia,
  • mocniejsze nasycenie barwy,
  • duża wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych, np. promieni słonecznych czy zmian temperatury i wilgotności powietrza,
  • oryginalny wygląd o ponadczasowym charakterze, pasującym do wielu stylów.

Jeśli zadajesz sobie pytanie o drzwi olejowane – czy warto się na nie decydować, przeanalizuj wymienione cechy w odniesieniu do własnych preferencji. Dobra wiadomość jest taka, że w każdej chwili można je przemalować na dowolny kolor. Renowacja i metamorfoza drzwi drewnianych to przykłady usług, które także realizują ekipy FHU Tokarczyk.

Kolekcja drzwi drewnianych: drzwi zewnętrzne i wewnętrzne na wymiar

Kiedy zgłaszają się do nas klienci, którzy chcą zamówić drewniane drzwi na wymiar, to niemal zawsze mają już upatrzony jakiś wzór. Często sami rysują schemat wymarzonych drzwi, a czasem znajdują inspiracje w Internecie lub jako przykład pokazują zdjęcie drzwi w domu znajomych. To dlatego nie posiadamy żadnego katalogu z gotowymi skrzydłami na wymiar, które mamy w ofercie. Jesteśmy w stanie dostarczyć Ci takie drzwi z drewna, jakich sobie zażyczysz – niezależnie od kształtu, rozmiaru, koloru czy detali wyglądu. Renomowani producenci, z którymi współpracujemy, wykonują np.:

  • tradycyjne drzwi drewniane i drzwi zewnętrzne retro,
  • drzwi wejściowe drewniane w minimalistycznych wzorach,
  • antywłamaniowe drzwi zewnętrzne,
  • akustyczne drzwi zewnętrzne,
  • drzwi termoizolacyjne (drzwi ocieplane mocniej niż standardowe),
  • drzwi zewnętrzne płytowe, frezowane i z przeszkleniami.

Drewniane drzwi na zamówienie: kiedy są lepsze od produktów z sieciówek?

Na drzwi drewniane z zakładu stolarskiego decydujemy się z różnych powodów. Cechy drzwi na wymiar, dzięki którym mają przewagę nad modelami z sieciówek, to m.in.:

  • dowolność wzorów, kolorów i wymiarów – możemy dopasować je do każdego budynku i wnętrza, a przede wszystkim Twoich upodobań;
  • transparentność produkcji i możliwość wglądu w każdy jej etap;
  • szerszy wybór surowca – możemy sami zdecydować, czy będą to drzwi sosnowe, drzwi dębowe, drzwi jesionowe czy drzwi z drewna meranti;
  • stabilna konstrukcja i najwyższej jakości okucia – sam wybierasz zamki, zawiasy czy klamki;
  • nieograniczone możliwości wyboru technologii wykończenia drzwi – np. drzwi drewniane lakierowane, drzwi bejcowane, drzwi olejowane, drzwi woskowane, drzwi patynowane itd.;
  • oryginalny wygląd – masz szansę mieć drzwi, jakich nie posiada nikt inny. Skrzydła i ościeżnice na wymiar są często unikatowe i dlatego mają znacznie wyższą wartość ekonomiczną i estetyczną.
Drzwi bejcowane i olejowane - FHU Tokarczyk Kraków

Wzory drzwi drewnianych zewnętrznych i wewnętrznych

W ofercie FHU Tokarczyk oprócz drzwi na wymiar znajdziesz też drzwi drewniane od wiodących polskich producentów, których możemy z czystym sumieniem polecić. Jedną z takich marek jest firma Barański, twórca m.in. linii Premium, obejmującej drzwi drewniane lakierowane 3-krotnie i ręcznie wykańczane. Kolekcja Barański Premium to drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, nowoczesne i tradycyjne, w odcieniach naturalnych i nawet najbardziej finezyjnych.

Wybór drzwi zewnętrznych i wewnętrznych: Co warto wiedzieć?

Zanim zdecydujesz się na konkretne drzwi drewniane na zamówienie, dowiedz się, o czym powinieneś pamiętać.

Producent drzwi zewnętrznych i wewnętrznych: jak wybrać najlepszego?

Przeszukując Internet lub sprawdzając oferty lokalnych firm, zwróć uwagę na:

  • doświadczenie i renomę zakładu stolarskiego – FHU Tokarczyk współpracuje tylko z markami, które mają minimum 10 lat praktyki w produkcji drzwi. Nasi dwaj główni dostawcy stolarki drzwiowej istnieją na rynku od lat 80′ i stale rozwijają zarówno swoje parki maszynowe, jak i umiejętności pracowników pod kątem wykorzystywania nowych technologii i preparatów do obróbki drewna;
  • portfolio – przejrzyj nie tylko wizualizacje i zdjęcia w katalogach, ale przede wszystkim ukończone realizacje u prawdziwych klientów;
  • stosowane okucia i materiały – producent powinien udzielić Ci informacji o tym, jakie stosuje komponenty, np. jakich marek są lakiery czy zamki do drzwi;
  • jakość komunikacji – wbrew pozorom, bardzo ważny jest kontakt. Wzajemne zrozumienie potrzeb i oczekiwań to podstawa satysfakcjonującej współpracy, a fachowe doradztwo ze strony przedstawiciela producenta jest kluczem do spełnienia marzeń o pięknych, cichych, ciepłych i wytrzymałych drzwiach z drewna.

Koszt drzwi drewnianych: na co zwrócić uwagę przy budżecie?

Drzwi z litego drewna są droższe od modeli składających się z płyt polistyrenowych, wiórowych czy MDF. Nie oznacza to jednak, że należy przepłacać. Analizując ceny drzwi drewnianych, weź pod uwagę przede wszystkim kwoty u konkurencji. W tym celu zgłoś się do nas, a my porównamy dla Ciebie stawki u najlepszych lokalnych producentów i wynegocjujemy najbardziej atrakcyjne warunki. Uwzględnimy Twoje preferencje dotyczące samych drzwi oraz terminu realizacji i sprawdzimy, gdzie jest najkorzystniejszy stosunek jakości i ceny.

Sprzedaż drzwi drewnianych: jak złożyć zamówienie?

Droga do montażu wymarzonych drewnianych drzwi w Twoim domu obejmuje kilka etapów. Oto najważniejsze z nich:

  1. Dzwonisz pod nr 604 427 872 lub wypełniasz formularz dostępny w zakładce Kontakt, czyli TUTAJ.
  2. Mówisz nam o swoich preferencjach, potrzebach i oczekiwaniach.
  3. Przesyłasz nam wymiary otworów pod drzwi, które masz w wykazie stolarki, dołączonym do projektu domu.
  4. Na maila dostajesz wstępną wycenę wybranych produktów i usług.
  5. Jeśli oferta Ci odpowiada, przyjeżdżamy na dokładne pomiary.
  6. Mierzymy i sprawdzamy, czy da się zastosować wszystkie wybrane przez Ciebie rozwiązania, a także doradzamy te bardziej odpowiednie. Możesz też od razu umówić się z nami na takie spotkanie, bez wcześniejszego zamawiania orientacyjnej wyceny.
  7. Po naniesieniu przez nas uzgodnionych zmian, otrzymujesz ostateczną ofertę.
  8. Podpisujemy umowę, w której określamy m.in. przybliżamy termin montażu.
  9. Po otrzymaniu zadatku, rozpoczynamy realizację zamówienia.
  10. Jak tylko drzwi są gotowe, informujemy Cię o tym i umawiamy się na montaż.

Drzwi drewniane wewnętrzne i zewnętrzne: podsumowanie

Masz dodatkowe pytania o cechy drzwi, które przedstawiliśmy w tym artykule? Wahasz się, czy wybrać drzwi z materiałów łączonych czy postawić na drewno lite? Potrzebujesz wskazówki, czy drzwi zewnętrzne drewniane sprawdzą się w Twoim domu? Na wszystkie te pytania odpowiemy z przyjemnością i doradzimy optymalne rozwiązania.