Montaż i inne usługi


Zarówno dla klientów indywidualnych, którzy we własnym zakresie zakupili okna i drzwi, jak i dla producentów i sprzedawców stolarki budowlanej świadczymy usługi montażowe. Nasza firma to dwie niezależne ekipy, składające się z osób z wykształceniem i doświadczeniem w branży monterskiej i budowlanej. Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić? Sprawdź katalog naszych usług:

 1. Demontaż / montaż okien i drzwi
 2. Montaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
 3. Montaż rolet i bram garażowych
 4. Montaż paneli ściennych, listew ozdobnych i innych elementów wystroju wnętrz
 5. Montaż nawiewników
 6. Wymiana szyb
 7. Renowacja drewnianych okien i drzwi
 8. Regulacja okien przed zimą i latem lub w przypadku ich destabilizacji
 9. Dlaczego warto nam zaufać?

Okna PCV Ideal7000 - usługi montażowe FHU Tokarczyk Kraków

DEMONTAŻ/MONTAŻ OKIEN I DRZWI

W ramach usług demontażu i montażu okien wykonujemy pełen lub częściowy zakres robót. Wszystko odbywa się w oparciu o indywidualne ustalenia z klientem lub zleceniodawcą. W skład kompletnej usługi montażowej wchodzą:

 • transport drzwi i okien na miejsce zlecenia,
 • przygotowanie otworów lub/i demontaż starych drzwi i okien,
 • podcinanie drzwi, wykonanie podcięć wentylacyjnych, kucie płytek
 • montaż ościeżnic, skrzydeł i opasek lub/i montaż okien, ewentualnie szklenie na miejscu
 • założenie klamek i dodatkowych zamków,
 • obróbka tynkarska surowa, tzw. „z pierwszego”, obróbka na czysto, malowanie
 • silikonowanie/akrylowanie,
 • utylizacja odpadów.

Usługi montażowe drzwi i okien - FHU Tokarczyk Kraków

MONTAŻ PARAPETÓW WEWNĘTRZNYCH I ZEWNĘTRZNYCH

Instalujemy parapety drewniane, metalowe, z PCV i aglomarmuru. Przygotowujemy szczelinę pod nowy parapet i zakładamy go, przytwierdzając do podłoża za pomocą kleju montażowego. Na koniec uzupełniamy ubytki w ścianie i wyrównujemy szpachlą, aby pozostawić ją gotową do pomalowania.


MONTAŻ ROLET I BRAM GARAŻOWYCH

Zarówno rolety zewnętrzne, jak i wewnętrzne to element naszej oferty, podobnie jak bramy segmentowe. Jednak bardzo chętnie świadczymy usługi ich montażu dla klientów, którzy zakupili je we własnym zakresie. Zaprogramowanie pilotów to zwieńczenie montażu bram i rolet, które także możesz śmiało powierzyć naszej ekipie.

Bramy podnoszone - FHU Tokarczyk

MONTAŻ PANELI ŚCIENNYCH, SUFITÓW I LISTEW PRZYPODŁOGOWYCH

Dekoracyjne akcesoria w postaci drewnianych i drewnopochodnych paneli czy listew są coraz częstszym przedmiotem naszych zleceń. Jeśli wolisz zdać się na fachowców i powierzyć im zamontowanie zakupionych przez siebie materiałów, zgłoś się do nas.

Sufit drewniany ze świerkowych desek postarzanych - FHU Tokarczyk

MONTAŻ NAWIEWNIKÓW

Problemy z nadmierną szczelnością i osadzaniem się pary wodnej na szybach wewnątrz pomieszczenia mają miejsce najczęściej w starych budynkach, w których niedawno wymieniono okna. Duża ilość wilgoci i brak odpowiedniej wentylacji mogą skutkować pojawieniem się groźnego dla zdrowia grzyba. Nawiewniki umożliwiają doprowadzenie do wnętrza świeżego powietrza bez ryzyka wychłodzenia domu. Świadczymy usługi montażowe nawiewników ciśnieniowych, ręcznych i higrosterowanych.


WYMIANA SZYB

W przypadku pęknięcia szyby lub rozszczelnienia pakietu szybowego konieczna jest jego wymiana. Oferujemy wymianę szyb w oknach drewnianych i PCV oraz drewniano-aluminiowych. Dysponujemy wszystkimi dostępnymi na rynku pakietami szybowymi.

Wymiana szyb w oknie - FHU Tokarczyk Adam Tokarczyk

RENOWACJA DREWNIANYCH OKIEN I DRZWI

Odnowienie starych okien z drewna lub wiekowych drzwi nie sprawia nam problemów. Malowanie okien odbywa się u klienta, natomiast skrzydła drzwiowe do renowacji najczęściej zabieramy do siebie. W jednym i drugim wypadku, zawsze dbamy o dokładne zabezpieczenie budynku przed zabrudzeniem farbą, zakurzeniem czy uszkodzeniami podczas pracy.

Do prac renowacyjnych zaliczamy:

 • oklejenie folią i taśmą powierzchni przyległych do odnawianych części stolarki;
 • demontaż okuć i akcesoriów;
 • oczyszczenie drewna ze starych powłok malarskich;
 • oszlifowanie, przygotowanie pod malowanie;
 • pokrycie drewna uzgodnionym preparatem – bejcą, impregnatem, farbą czy lakierem;
 • powtórne zmatowienie powierzchni po jej wyschnięciu;
 • pokrycie okien i drzwi drugą warstwą powłoki wierzchniej.

Renowacja drzwi drewnianych przed i po - FHU Tokarczyk Kraków

Obejrzyj nasze wybrane realizacje z zakresu renowacji:


REGULACJA SEZONOWA OKIEN

Częste otwieranie i zamykanie okien, szczególnie w krótkim okresie od ich montażu, może skutkować rozszczelnieniem. Opadanie kwater jest częstym zjawiskiem głównie w przypadku drzwi balkonowych i okien o dużej powierzchni. To nic niepokojącego, jednak może wpływać na komfort użytkowania i powodować duże straty ciepła. W takiej sytuacji dobrze jest skontaktować się z fachowcem, który profesjonalnie wyreguluje okno, zapobiegając jego dalszej destabilizacji i podnosząc jego właściwości izolacyjne

Regulacja okien jest też dobrym pomysłem przed nadejściem zimy. Tzw. tryb zimowy okna pozwala ograniczyć napływ zimnego powietrza z zewnątrz. Natomiast na tryb letni wracamy, aby zapewnić właściwą wentylację w upalne dni.

Moskitiera zintegrowana z roletą - FHU Tokarczyk

FHU TOKARCZYK – DLACZEGO WARTO?

 • Działamy na rynku ponad 7 lat, montując okna, drzwi i inne elementy stolarki budowlanej średnio 250 dni w roku.
 • Nasze usługi montażowe polecają producenci, sprzedawcy i klienci indywidualni – opinie można znaleźć w naszej wizytówce w Google i na portalu Facebook.
 • Współpracujemy z firmami wytwarzającymi zarówno okna i drzwi drewniane, jak i plastikowe, aluminiowe oraz z tworzyw i surowców łączonych. Potrafimy więc pracować z każdym rodzajem materiału.

Usługi montażowe i renowacja okien - FHU Tokarczyk Kraków