DRZWI W STYLU GÓRALSKIM

Wyjątkowo odpoczywamy od bieli i antracytu, minimalistycznej elegancji i mody. Nasi klienci postawili na inspiracje rodem z Podhala. Wybrali drewniane drzwi wejściowe w stylu góralskim. Zanim je zamontujemy, oglądamy je ze wszystkich stron i podziwiamy kunszt stolarskiego rzemiosła. Kiedyś to było! 😉

Drzwi drewniane wejściowe na zamówienie w każdym stylu - Okna i drzwi Tokarczyk Małopolska

Drzwi góralskie – najważniejsze cechy

Z jednej strony precyzja w każdym szczególe, z drugiej strony natura, którą chciałoby się zachować ze wszystkimi jej cechami. Mamy więc zarówno pieczołowicie dopracowane detale, jak i drewno świerkowe w całej swej okazałości, razem z maleńkimi sękami.

Drzwi wejściowe w stylu zakopiańskim – bezpieczeństwo

Drewniane drzwi wejściowe stylizowane na góralskie są grube, masywne i ciężkie, dając więc ochronę przed niską temperaturą i wiatrem. Waga drzwi podyktowała natomiast konieczność zamontowania trzech zawiasów. Natomiast ozdobne czarne zawiasy doskonale współgrają z innymi okuciami w tym kolorze.

Drzwi w stylu góralskim – naturalny kolor i adekwatne dodatki

Malowane na kolor złotego dębu deski świerkowe ułożone w jodełkę oraz niewielkie przeszklenie to także nawiązanie do dawnych dzieł podhalańskich rzemieślników. Obecność stalowych gwoździ kutych ma przypominać o ówczesnej technologii łączenia ze sobą materiałów.

Zewnętrzne drzwi w stylu góralskim – z dostawką czy bez?

Szerokie drzwi góralskie z dostawką będą stanowić główne wejście do domu. Dostawka służy poszerzeniu otworu celem np. wniesienia mebli do domu. Natomiast drzwi pojedyncze zostaną zamontowane na bocznej ścianie budynku, jako wejście do pomieszczenia gospodarczego. W związku z funkcjami, jakie mają pełnić, producent wyposażył obie pary drzwi w odpowiednie zamki z wkładkami bębenkowymi.

Drzwi stylizowane na góralskie – zastosowanie

Zewnętrzne drzwi góralskie spełniają wszystkie funkcje typowych drzwi wejściowych. Chronią przed zimnem i wiatrem oraz włamaniem. Ich zastosowanie, jako drzwi stylizowanych na zakopiańskie, nie jest dość szerokie i obejmuje głównie pensjonaty, domy i lokale gastronomiczne. Dlatego też poza Podhalem stanowią rzadkość i robią jeszcze większe wrażenie.

Drzwi góralskie ze świerka - Drzwi Tokarczyk Małopolska

Zewnętrzne drzwi w stylu tatrzańskim stworzono w zaprzyjaźnionym, renomowanym zakładzie stolarskim. Na specjalnie zamówienie klienta możemy wykonać drzwi w każdym stylu.

Drzwi góralskie z dostawką - FHU Tokarczyk Małopolska

Poszukujesz drzwi w stylu góralskim lub innych nietypowych wzorów? Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.