Okna z roletami zewnętrznymi – w duecie korzystniej!

Rolety zewnętrzne pełnią kilka zasadniczych funkcji. Dla jednych najważniejsze będzie podniesienie temperatury w domu zimą i obniżenie latem, inni docenią ciszę i możliwość zaciemnienia pomieszczeń w ciągu dnia, a jeszcze inni wydłużą za ich pomocą żywotność stolarki okiennej i drzwiowej. Jeśli Twój dom jest na etapie projektu lub budowy, już teraz sprawdź, dlaczego warto zamówić okna wraz z roletami zewnętrznymi i co zyskasz dzięki takiemu rozwiązaniu.

Mechanizm opuszczania rolety z moskitierą - montaż FHU Tokarczyk

Okna pcv z roletami zewnętrznymi

W naszej ofercie znajdziesz okna plastikowe na profilach Ideal oraz Veka, we wszystkich dostępnych pakietach szybowych. Jeśli budujesz dom energooszczędny lub pasywny, bądź remontujesz nieruchomość i chcesz dokonać jej termomodernizacji, przygotujemy dla Ciebie wycenę uwzględniającą współczynniki przenikalności cieplnej dla każdego okna.

Okna narożne drewniano-aluminiowe - FHU Tokarczyk Kraków

Rodzaje rolet zewnętrznych

Dostępne w naszej ofercie rolety okienne zewnętrzne różnią się między sobą miejscem instalacji oraz sposobem sterowania. Możecie zamówić:

  • rolety podtynkowe elektryczne lub sterowane ręcznie – chowające się w murze, czyli z niewidoczną skrzynką, stosowane w nowo powstających budynkach,
  • rolety natynkowe czyli adaptacyjne elektryczne lub sterowane ręcznie – ze skrzynką umieszczoną na ścianie lub we wnęce okiennej. Montowane są bez ingerencji w elewację, w istniejących budynkach.

Więcej o rodzajach i zaletach rolet zewnętrznych przeczytasz tutaj.


Montaż okien z roletami zewnętrznymi

Rolety okienne zewnętrzne mają m.in. poprawić właściwości termiczne domu – docieplić go zimą lub oczywiście ochłodzić latem. Jednak samo ich zamontowanie może wiązać się z powstaniem tzw. mostków termicznych, czyli miejsc ujścia ciepła na zewnątrz. Takie ryzyko nie istnieje jednak, jeśli montaż rolet zewnętrznych zostanie właściwie przeprowadzony, z dbałością o poprawne przygotowanie nadproża.

Nadproże pod rolety podtynkowe musi zostać ocieplone przed zamontowaniem skrzynki z rurą nawojową. Wykonujemy ten zabieg za pomocą specjalnej folii o grubości 1 cm, która składa się w sumie aż z 7 warstw. W jej skład wchodzi m.in. spolerowane aluminium, pianka polietylenowa oraz warstwy pęcherzyków suchego powietrza.

Montaż okien z roletami zewnętrznymi natynkowymi lub podtynkowymi odbywa się przez odpowiednio przeszkolone ekipy, które po zakończeniu pracy udzielają szczegółowych instrukcji obsługi rolet. Gwarancji na okna i rolety udziela producent i wynosi ona 24 miesiące, natomiast dodatkowo obowiązuje też gwarancja na usługę montażu, ważna 12 miesięcy.

Rolety zewnętrzne - zalety i korzyści - FHU Tokarczyk Kraków

Dlaczego warto zamówić okna z roletami zewnętrznymi u jednego sprzedawcy?

Decydując się na zakup okien z roletami w jednym miejscu, oszczędzasz czas, pieniądze i nerwy. Zyskujesz pewność, że:

  • okna i rolety będą mieć dokładnie ten sam kolor i będą idealnie do siebie pasować;
  • Twoje okna z roletami spełniają najlepsze normy izolacyjności;
  • dzięki jednemu paragonowi lub jednej fakturze za obie usługi łatwiej jest skorzystać z praw gwarancyjnych;
  • ci sami fachowcy zmierzą i zamontują okna oraz rolety, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko błędów i rozbieżności pomiarowych;
  • nadproże jest odpowiednio docieplone i przygotowane do montażu rolet podtynkowych;
  • cena okna z roletami będzie niższa niż tych dwóch produktów zakupionych osobno.

Kliknij poniżej, aby poznać naszą ofertę okien i rolet zewnętrznych:


Poszukujesz odpowiednich okien oraz rolet zewnętrznych i chcesz poznać ofertę? Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.


Obejrzyj nasze realizacje: