DREWNIANE OKNA PASYWNE


Właściciele tego budynku w górach doskonale zdają sobie sprawę zarówno ze zmieniającej się szybko pogody, jak i trendów w architekturze. Pozostając wiernymi takim klasycznym elementom budownictwa podhalańskiego jak spadzisty dach i liczne jaskółki, harmonijnie połączyli je z nowoczesnymi, uwzględniającymi funkcjonalność wykorzystanych materiałów i najnowsze technologie ich produkcji. Postawili więc na pasywne okna drewniane. Naszym zdaniem, w tym przypadku, to wybór najlepszy z możliwych.

Montaż okien pasywnych - FHU Tokarczyk

Jak zbudowane jest drewniane okno pasywne?

Drewniane okna pasywne wykonano z czterowarstwowej kantówki sosnowej o grubości aż 92 mm. Dzięki temu udało się uzyskać współczynnik przenikalności cieplnej U=0,5 W/m2*K. W skład systemu Passiv wchodzi pakiet 3 szyb 4/18/4/18/4, zapewniający przepuszczalność światła na poziomie L=70%. Poprawiają one więc zarówno nagrzewanie, jak i doświetlenie pomieszczeń. Profil ma zaokrąglone krawędzie o promieniu 4 mm, co dodaje oknom wizualnej lekkości.

Zaokrąglony profil okien drewnianych - FHU Tokarczyk

Dlaczego warto wybrać drewniane okna pasywne?

Okna pasywne z drewna mają szereg zalet. Oprócz wspomnianych wcześniej korzystnych współczynników przenikalności cieplnej i przepuszczalności światła, odznaczają się także wysoką izolacyjnością dźwiękową. Szyby pochłaniają więcej hałasu z zewnątrz, gwarantując ciszę wewnątrz budynku.

Drewniane okna balkonowe HST - FHU Tokarczyk

Jakie kolory mają drewniane okna pasywne?

Spośród palety pokryć okien drewnianych możemy wybrać transparentne, półtransparentne i całkowicie kryjące. Klienci firmy EcoDrew, producenta montowanej stolarki, zdecydowali się na naturalny kolor sosny. Będzie on doskonale współgrał niemal z każdą barwą zastosowaną w innych elementach architektury i wystroju budynku. Idealnie też wpasuje się w otaczający krajobraz.

Trójkątne okna drewniane - FHU Tokarczyk

Komu szczególnie polecamy drewniane okna pasywne?

Energooszczędne okna wykonane z drewna to wybór osób, które cenią ekologiczne materiały i ich naturalne piękno. Obecnie na rynku dostępne są okna PCV pokryte laminatem imitującym rysunek drewna, jednak nigdy nie będą one w stanie dorównać wyglądem prawdziwemu. Dodatkowo, z drewna można wykonać niemal każdy kształt okien. Począwszy od tradycyjnych prostokątnych, poprzez okna trójkątne i okrągłe, na trapezach skończywszy.

Drewniane okna trapezowe - FHU Tokarczyk

Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja pozwala na zachowanie niezmienionego wyglądu drewnianych okien i ich funkcjonalności przez kilkadziesiąt lat. Nic więc dziwnego, że właściciele obiektów rekreacyjnych i domów mieszkalnych na Podhalu najchętniej wybierają stolarkę z drewna, która zachwyca swoim pięknem, daje poczucie harmonii z otaczającą nas naturą, a także wrażenie prawdziwego luksusu.

Jaskółki drewniane - FHU Tokarczyk

Montaż drewnianych okien pasywnych został wykonany na zlecenie firmy EcoDrew, producenta stolarki drewnianej i drewniano-aluminiowej.

Montaż drewnianych okien pasywnych - FHU Tokarczyk

Poszukujesz drewnianych okien i chcesz poznać oferty renomowanych polskich producentów? Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.