Sufit drewniany ze świerkowych desek postarzanych

Postarzanie drewna to trend, który nie wychodzi z mody od kilku sezonów. Z desek stylizowanych na stare robimy meble, podłogi, schody, okiennice i właśnie sufity. Jeden z naszych klientów postanowił w ten sposób wprowadzić do swojego domu niepowtarzalny klimat inspirowany naturą. Zamontowaliśmy u niego sufit drewniany z postarzanych desek świerkowych.

Sufit drewniany ze świerkowych desek postarzanych - FHU Tokarczyk

Świerk jest drewnem ciepłym i trwałym, ale stosunkowo miękkim, dlatego sprawdza się doskonale jako materiał wykończeniowy, pełniąc też funkcje ozdobne. Ze względu na dużą ilość małych sęków i ciekawe usłojenie, szczególnie po zastosowaniu procesu postarzania, staje się naturalną dekoracją wnętrza.

Sufit drewniany ze świerkowych desek postarzanych - FHU Tokarczyk

Deski świerkowe szczotkuje się lub opala, aby uzyskać wrażenie postarzenia. Drewno przestaje mieć wtedy idealnie gładką strukturę, dlatego patrząc na nie z różnych miejsc i pod różnym kątem, dostrzegamy za każdym razem inny efekt.

Postarzane deski możemy pobielić, aby uzyskać efekt półtransparentności. Mogą też zostać pokryte woskiem lub specjalnym impregnatem, dzięki któremu drewno nie będzie żółknąć pod wpływem działania promieni słonecznych. Tak zazwyczaj dzieje się z drewnem sosnowym, jodłowym i świerkowym – jest to naturalny proces, a jego rezultaty obserwuje się z upływem czasu.

Sufit drewniany ze świerkowych desek postarzanych - FHU Tokarczyk

Deski oczywiście mogą zyskać też taki kolor, jakiego tylko zapragnie klient. W palecie naszych materiałów i substancji pokryciowych znajdziecie naturalne, drewnopodobne barwy, ale też najbardziej abstrakcyjne kolory, zarówno transparentne i półtransparentne, jak i całkowicie kryjące.

Sufit drewniany ze świerkowych desek postarzanych - FHU Tokarczyk

Jeśli interesuje Cię nasza oferta i chcesz zapytać o szczegóły, kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.