OKNA PCV – TRÓJKĄTY I TRAPEZY

Już od dawna wiemy, że okna, wbrew obawom wielu, mogą wręcz ocieplać wnętrze domu. Większa powierzchnia szyb to w końcu większe pole do działania dla promieni słonecznych. Właściwie doświetlone słońcem pomieszczenia to oszczędność energii elektrycznej. A efekt wizualny, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę okna PCV trójkąty i trapezy? To już kwestia nie podlegająca żadnym dyskusjom.

Okna trapezy antracyt - FHU Tokarczyk

Jaka jest konstrukcja nietypowych okien PCV?

Nietypowe okna PCV to okna o kształtach łuków, trójkątów czy też trapezów. W tym przypadku zostały one wykonane na profilu Ideal 7000. Pakiet 3-szybowy tworzą 3 szyby zespolone Climatop, które charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej Ug = 0,5 W/mkwK. Pozwala to na znaczne zniwelowanie strat ciepła, a tym samym gwarantuje ogromne oszczędności w sezonie grzewczym. Zastosowany system 2 uszczelek wpływa na lepsze właściwości termiczne i akustyczne. Ciepła ramka Swisspacer w kolorze zbliżonym do barwy okien, jest dodatkowym elementem poprawiającym parametry termiczne i estetyczne okna. 

Okna PCV profil Ideal 7000 - realizacja FHU Tokarczyk

Klienci wybrali kolor szary antracytowy, zarówno od wewnątrz, jak i od strony zewnętrznej. Folia AP40 w tym przypadku ma wygląd przypominający strukturę drewna, co przekłada się dodatkowo na walory estetyczne okien.

Okna trapezowe plastikowe - FHU Tokarczyk

Okna PCV trójkąty i trapezy: parametry techniczne

Oprócz wyżej wymienionych cech, wyznacznikami jakości i wyglądu nietypowych okien PCV z tej realizacji są m.in. klasyczny kształt profili 6-komorowych, aż 85 mm głębokości ramy i wzmocnienia ramy ze stali zamkniętej. W drzwiach balkonowych zastosowano zatrzaski, dzięki którym po wyjściu na balkon, możemy je przymknąć, a potem bez problemu wrócić do ciepłego środka.

Okna plastikowe w różnych kształtach - FHU Tokarczyk

Nietypowe okna PCV – antywyważeniowe okucia i blokada klamki

Nietypowe okna PCV naszych klientów, zarówno prostokąty, jak i trójkąty i trapezy, zostały wyposażone w antywyważeniowe okucia Roto NT z mikrowentylacją i blokadą błędnego położenia klamki. Natomiast sama aluminiowa klamka Hoppe Secustik posiada dodatkowy, słyszalny akcent bezpieczeństwa, czyli charakterystyczne klikanie podczas jej obrotu klamki z pozycji zamkniętej do uchylnej. Charakteryzuje się ona też mechanizmem blokującym, uniemożliwiającym manipulowanie okuciem i otwarcie okna od strony zewnętrznej.

Montaż okien w różnych kształtach - FHU Tokarczyk

Poszukujesz okien PCV i chcesz poznać ofertę? Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.