Drewniane okiennice w remontowanym domu

Uroczy drewniany dom zyskuje nie tylko nową elewację i stolarkę, ale także dodatkowy ozdobny element – drewniane okiennice. Dzięki temu stara chata staje się czarującym siedliskiem.

Okiennice z drewna - FHU Tokarczyk

Okiennice pomalowano tym samym kolorem, co drzwi i okna, dzięki czemu razem stanowią idealnie harmonijną kompozycję. Zachowano oryginalne kształty elementów stolarki, w tym ozdobne wklejki na drzwiach i naświetle nad nimi.

Drewniane okiennice - FHU Tokarczyk

Okiennice nie są przekombinowane – ich wzór jest uniwersalny i elegancki, ale zachowujący tradycyjny urok. Dla właścicieli ważne było, aby nie uzyskać efektu kiczu i wymuszonej stylizacji na wiejski charakter.

Montaż okiennic w odnawianym domu - FHU Tokarczyk

W tym przypadku drewniane okiennice miały spełniać głównie funkcję estetyczną, jednak tak naprawdę są świetną alternatywą dla zasłon. Doskonale zaciemniają pomieszczenie. Okiennice pełnią także rolę zabezpieczenia zarówno samego okna, jak i całego domu, np. w przypadku nieobecności właścicieli.

Drewniane okiennice - FHU Tokarczyk

Jeśli interesuje Cię nasza oferta i chcesz zapytać o szczegóły, kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.