Drewniane drzwi tarasowe pasywne HST


Drzwi balkonowe przesuwne, okna tarasowe podnoszono-przesuwne lub drzwi tarasowe HST. Te wszystkie nazwy określają produkt, który cieszy się coraz większą popularnością. Modne HS-y, czyli system podnoszono-przesuwny, montujemy w domach wielu z Was. A Wy cieszycie się jasnym salonem, przestronnym wyjściem na taras, rozległym widokiem z sypialni, ciepłem i wygodą w jednym. Obejrzyjcie naszą realizację – drewniane drzwi tarasowe HST.

Drewniane drzwi tarasowe HST - FHU Tokarczyk Kraków

Drewniane drzwi HST: konstrukcja

Jednym palcem otwieramy drzwi balkonowe, które ważą nawet kilkaset kilogramów. Czterowarstwowa kantówka sosnowa tworzy profil o grubości 92 mm. Okno tarasowe wyposażono w szklenie, które zapewnia oszczędność ciepła o 50% większą niż w klasycznych systemach. Dotychczas kojarzone z luksusem przesuwne drzwi balkonowe są doskonałym przykładem na to, że jednorazowy wydatek to jednak duża oszczędność na lata. Dlatego warto mieć to na uwadze, planując budżet na budowę czy remont domu.

Balkonowe drzwi przesuwne typu HST: waga i wymiary

Podnoszono-przesuwne drewniane drzwi tarasowe HST mogą ważyć nawet 400 kg, a skrzydło mieć wysokość 3,5 m. Jednak odczuwamy to tylko my podczas montażu. Natomiast codziennie użytkowanie drzwi typu HST to już tylko czysta przyjemność. Zawdzięczamy to nie tylko estetycznemu wykonaniu i ciekawemu projektowi okna, ale także systemowi okuć, dzięki którym wszystko działa bez zarzutu. 

Okna przesuwne sosnowe energooszczędne HST - FHU Tokarczyk Małopolska

Tarasowe drzwi przesuwne HST: wygoda na lata

Producent okuć do okien HST oferuje rewolucyjne systemy zasuwnic z chowanymi hakami ryglującymi, zlicowane zaczepy, a także możliwość bezramowego szklenia. Wygodne pochwyty, bezawaryjne wózki i silikonowe uszczelnienie skrzydeł gwarantują komfort i funkcjonalność produktu na lata.

Drewniane drzwi balkonowe HST - FHU Tokarczyk Kraków

Drewniane HS-y i inne okna pasywne

Klienci firmy EcoDrew, producenta pasywnych okien drewnianych, oprócz drzwi przesuwnych, zamówili także tradycyjne okna rozwieralno-uchylne o klasycznych i nietypowych kształtach. Wybrali kolor Afzelia z okapnikami ciemny brąz, doskonale pasujący do drzwi wejściowych. Dostępne są także okna balkonowe wykonane z drewna dębowego lub meranti, w nieograniczonej palecie kolorystycznej.

Okna drewniane nietypowe na zamówienie - FHU Tokarczyk Małopolska

UWAGA! W naszej ofercie znajdziecie również przesuwne drzwi tarasowe wykonane z drewna i aluminium oraz z PCV. Oferujemy także okna przesuwne typu Smart Slide, wykonane z PCV, w bardzo korzystnej cenie. 


Poszukujesz drewnianych okien i chcesz poznać oferty renomowanych polskich producentów? Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.