Polecamy drzwi wewnętrzne Centurion – sprawdź, dlaczego

Kiedy pytacie nas, jakie drzwi wewnętrzne wybrać, słyszycie od nas kilka pytań pomocniczych. Zanim zdecydujecie się na konkretny model drzwi, musicie określić swoje potrzeby i preferencje. Czy mają to być drzwi wewnętrzne przylgowe czy bezprzylgowe? Skrzydło drzwiowe ma być otwierane tradycyjnie czy przesuwne? Czy do danego pomieszczenia lepiej sprawdzą się drzwi wewnętrzne z szybą czy drzwi pokojowe gładkie? Zanim utoniecie w morzu kolejnych wątpliwości, poznajcie producenta drzwi wewnętrznych, które szczególnie polecamy i wybór okaże się prostszy.

Drzwi łazienkowe Centurion Monaco - FHU Tokarczyk Kraków

Marka Centurion nie jest tak znana jak firmy Porta, DRE czy Pol-Skone. Jednak to, co ją wyróżnia, często decyduje o tym, że podczas przygotowywania wycen, katalog drzwi wewnętrznych tego producenta prezentujemy Państwu jako pierwszy.

Termin realizacji zamówienia na drzwi wewnętrzne Centurion

Pandemia Covid-19 znacząco wpłynęła na czas produkcji stolarki budowlanej. Mają na to wpływ opóźnienia w dostawie materiałów, rosnące ceny surowców czy braki kadrowe. Firma Centurion ma na ten moment najkrótszy czas realizacji zamówień, który wynosi 6 tygodni, dzięki czemu klienci na swoje drzwi czekają nawet 2x krócej niż w innych firmach.

Centurion Monaco - montaż w mieszkaniu prywatnym

Modele drzwi wewnętrznych Centurion

Firma Centurion oferuje 9 modeli drzwi ramiakowych, 4 płytowe, a w ich obrębie wiele wariantów różniących się ilością i rozmieszczeniem płycin lub przeszkleń. Każdy model dostępny jest oczywiście w okleinach basic, premium i extreme (a niektóre także w CPL), z których każda to bogata paleta kolorów gładkich i drewnopodobnych. Oferta na stolarkę drzwiową firmy Centurion została tak skonstruowana, żeby nie “utonąć” w nadmiarze wzorów. Fasony drzwi są zbliżone do najpopularniejszych modeli konkurencyjnych marek, dlatego nie musimy się obawiać, że zabraknie naszego wymarzonego. Pasują do stylu loftowego, klasycznego, glamour, rustykalnego, boho, skandynawskiego czy nowoczesnego. Marka Centurion zamiast utrudniających decyzję niezliczonych wzorów drzwi bardzo do siebie podobnych, postawiła na szereg rozwiązań ułatwiających zarówno montaż drzwi, jak i ich użytkowanie. Dlatego i wy, i my tak je lubimy! 

Drzwi wewnętrzne Centurion - kolor beton, kolor czarny i inne nowości 2021 - FHU Tokarczyk
Zdjęcie pochodzi z katalogu Centurion 2021 edycja 3.

Fasony skrzydeł drzwiowych i dodatki zawsze na topie

W każdym sezonie firma Centurion wprowadza nowości, dostosowane do aktualnych trendów. W tym roku w katalogu pojawiła się nowa kolekcja drzwi Afro – skrzydeł z szybą lub czarnym panelem. Firma wprowadziła też najmodniejsze kolory drzwi wewnętrznych i ościeżnic – m.in. absolutny hit wpisujący się w trend industrialny – kolor beton i kolor czarny. We wzorach drzwi wewnętrznych dostępnych w klasycznej ofercie, m.in. popularnych modelach Florencja i Prowansja, pojawiły się czarne elementy dekoracyjne. Bez wątpienia dodają one szyku i elegancji, dając możliwość zmiany charakteru wnętrza. Jak prezentują się białe drzwi wewnętrzne Centurion z czarnymi klamkami, możecie zobaczyć TUTAJ.

Białe drzwi wewnętrzne Monaco z czarnymi klamkami - FHU Tokarczyk Kraków

Drzwi wewnętrzne do domu – do każdego pomieszczenia

W obrębie jednego modelu drzwi wewnętrznych Centurion mamy zawsze kilka wariantów dedykowanych różnym rodzajom pomieszczeń. Do sypialni położonej przy salonie najczęściej prowadzą drzwi dwuskrzydłowe z przeszkleniami na całej długości. Łazienkowe drzwi mogą posiadać jedną mleczną szybę, a drzwi na strych mogą być pozbawione jakichkolwiek przeszkleń. Drzwi pokojowe z ościeżnicą stałą lub regulowaną – tu już ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Centurion Monaco, kolor Eko, model M3 - FHU Tokarczyk

Drzwi tradycyjne czy drzwi przesuwne?

Centurion wyprodukuje każdy rodzaj drzwi, także drzwi wewnętrzne na zamówienie, o niestandardowych wymiarach. Wśród nich mamy drzwi przylgowe i bezprzylgowe, ramowe i płytowe, drzwi techniczne i wewnątrzlokalowe, drzwi przesuwne chowane w ścianę i drzwi przesuwne w systemie naściennym. 

Białe drzwi wewnętrzne Centurion - FHU Tokarczyk Małopolska

Konstrukcja drzwi wewnętrznych i szczegóły techniczne

Drzwi ramowe zbudowane są z ramiaków z płyty mdf, okleinowanych w technologii standard, soft lub rama soft. Drzwi płytowe składają się z ramiaka wypełnionego “plastrem miodu”, oklejonego obustronnie płytą HDF również w jednej z trzech technologii.

Drzwi Centurion Verona - FHU Tokarczyk Malopolska

Okleina drzwi wewnętrznych

Okładzina drzwi powinna być odporna na uszkodzenia, które powstają podczas codziennego użytkowania. Drzwi jako ozdoba wnętrza odpowiednim wzorem i kolorem manifestują też upodobania stylistyczne mieszkańców. Firma Centurion produkuje drzwi z pokryciami w 4 klasach – im wyższa, tym bardziej odporna na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. W każdej z tych klas występują zarówno kolory drewnopodobne, z uwidocznionym rysunkiem drewna, jak i gładkie, całkowicie kryjące.

Drzwi wewnętrzne Monaco do łazienki - FHU Tokarczyk Małopolska

Cena drzwi wewnętrznych

Podczas zakupów w markecie budowlanym, często widzimy promocje na skrzydła drzwiowe. Ceny są nieporównywalnie niższe niż ceny na stronach producentów czy sprzedawców drzwi wiodących marek. Dlaczego ceny drzwi wewnętrznych aż tak się różnią? Ponieważ w markecie najczęściej widoczna przez nas cena obejmuje wyłącznie samo skrzydło. Tymczasem, na całkowitą cenę drzwi składają się ceny:

  • skrzydła drzwiowego, uzależnione od jego rozmiaru i koloru,
  • ościeżnicy stałej lub regulowanej,
  • opasek maskujących,
  • wybranego zamka/rozety, klamki
  • podcięcia wentylacyjnego lub tulei wentylacyjnych w przypadku drzwi łazienkowych,
  • ewentualnych podcięć drzwi i innych przeróbek, często niezbędnych, aby dostosować rozmiar drzwi do istniejących otworów w ścianie.

Do tego należy również doliczyć cenę montażu, która także jest uzależniona od wielu czynników. Należą do nich m.in. liczba zamówionych drzwi, rodzaj montażu czy konieczność przerobienia otworu montażowego itp.. Po kompleksową ofertę na drzwi wewnętrzne wraz z montażem najlepiej więc zgłosić się do sprzedawcy. Jest on w stanie nam nie tylko doradzić, jakie drzwi wybrać, ale i porównać propozycje wielu producentów.

Drzwi Centurion Verona - montaż FHU Tokarczyk

Nie upieramy się przy Centurionie, nie proponujemy drzwi wewnętrznych tej marki zawsze i wszystkim. Jednak trzeba przyznać, że jak na tę mniej znaną markę, wysoka jakość drzwi, niezła cena, znacznie krótszy czas realizacji zamówienia oraz ciekawa i dynamicznie zmieniająca się oferta to atuty bardzo niedoceniane. Szczególnie, że w dobie rosnących cen stolarki budowlanej, Centurion wciąż dość opornie podnosi ceny. I chwała mu za to.


Poszukujesz drzwi wewnętrznych i chcesz poznać oferty renomowanych polskich producentów? Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.