Drewniane okna energooszczędne

Nasi Klienci mają szczęście mieszkać w miejscu, z którego można podziwiać niezwykle kojące górskie krajobrazy. Mają również wyjątkowy gust – wybrali naturalnie piękne drewniane okna energooszczędne w kolorze dobranym do istniejących już okiennic. Lubimy to!

Okna drewniane w domu jednorodzinnym - FHU Tokarczyk Małopolska

Kiedy okna drewniane są lepsze niż PCV?

O zaletach okien drewnianych można się rozpisywać, zwłaszcza w kontekście często pojawiającego się pytania: okna drewniane czy plastikowe? Pomijając niezaprzeczalne plusy okien PCV musimy jednak przyznać, że są sytuacje, gdy wybór jest oczywisty. Nawet najlepiej dobrane okna plastikowe o strukturze przypominającej drewno nie będą prezentować się efektownie w otoczeniu okiennic z prawdziwego drewna, czy też żaluzji drewnianych lub rolet drewnianych. Także gdy w domu są już drewniane drzwi zewnętrzne staramy się dopasować inne elementy stolarki z tego samego materiału.

Okna drewniane w okiennicach - FHU Tokarczyk Małopolska

Drewniane okna energooszczędne: jaki kolor?

Istotny w takim przypadku jest właściwy dobór koloru pokrycia okien, szczególnie gdy zamontowane w budynku drzwi, okna lub okiennice mają już kilka lat. Ich barwa bowiem zmieniła się z czasem pod wpływem działania promieni słonecznych, zmian temperatury i wilgotności powietrza. Na szczęście producent okien drewnianych, z którym współpracujemy, umożliwia nam wybór koloru spośród szerokiej palety lakierów. Poniższe okna zostały pomalowane lakierem lazurowym w kolorze Rotbraun (czerwono-brązowy F012). 

Montaż okien i okiennic drewnianych - FHU Tokarczyk Małopolska

Jakie parametry termoizolacyjne mają drewniane okna energooszczędne?

Nasi Klienci wybrali okna drewniane w systemie Passiv o owalnym kształcie krawędzi o promieniu 4 mm. Okna pasywne wykonano z litej sosny – czterowarstwowej kantówki o grubości 92 mm. Zastosowano tu pakiet szyb 4/18/4/18/4 o współczynniku przenikalności cieplnej U=0,5. Tego rodzaju okna drewniane są energooszczędne, ciepłe i zwyczajnie ładne.

Okno drewniane rotbraun - FHU Tokarczyk Małopolska

Jeśli chodzi o okucia, do poniższych okien drewnianych dobrano osłonki i klamki w kolorze starego złota, brązowe uszczelki i okapnik w kolorze ciemny brąz. Dlatego też całość prezentuje się estetycznie i elegancko, ale jednocześnie klimatycznie i przytulnie.

Okno drewniane fix - Tokarczyk Małopolska

Najważniejszy jest profesjonalny montaż

Nowe okna drewniane pasywne zamontowaliśmy na miejscu okien skrzyniowych. Po demontażu starych okien nie został nawet ślad – nowe wpasowały się perfekcyjnie.


Poszukujesz drewnianych okien i chcesz poznać oferty renomowanych polskich producentów? Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.

Montaż okien drewnianych - FHU Tokarczyk Małopolska