PLISY OKIENNE

Od niedawna na rynku produktów z kategorii systemów osłon okiennych ogromną popularnością cieszą się plisy okienne. Wiele z naszych klientów zdecydowało się na nie zamiast na żaluzje czy rolety wewnętrzne. Dlaczego? Sprawdźmy.

Czym są plisy okienne?

Plisy okienne to forma rolet, przypominających wyglądem żaluzje, jednak znacznie bardziej funkcjonalnych i wygodnych. Umieszcza się je w ramie okna, a montaż plis okiennych trwa dosłownie kilka minut. Materiał, z którego są wykonane plisy, nie pochłania brudu, jest lekki i dostępny w kilkuset rodzajach i kolorach. Rolety plisowane stały się w ostatnim czasie prawdziwym przebojem. Dlaczego?

Plisy na okna - montaż FHU Tokarczyk

Czy plisy okienne są lepsze niż tradycyjne żaluzje?

Odpowiedź na to pytanie brzmi TAK, jeśli weźmiemy pod uwagę następujące kryteria:

  1. Szybki i bezinwazyjny montaż
  2. Dwukierunkowy system przesuwania
  3. Uniwersalność
  4. Znacznie niższa cena
  5. Łatwość utrzymania w czystości
  6. Nowoczesny wygląd, wiele rodzajów i kolorów tkanin oraz profili

Plisy okienne – pleated blinds – dostępne kolory i wzory

Poznaj pełną paletę plis okiennych i wybierz najlepsze dla swoich potrzeb. Poprzez formularz kontaktowy podaj nam kody lub nazwy wybranych modeli, a my prześlemy Ci dokładniejsze zdjęcia i wszelkie potrzebne informacje. Chcesz już teraz wiedzieć więcej na temat plis okiennych? Przewiń stronę do końca galerii wzorów.

Motyw California na tkaninie -FHU Tokarczyk

Jak się montuje plisy okienne?

Plisy okienne montuje się za pomocą wkrętów w listwach przyszybowych, dzięki czemu zajmuje to znacznie mniej czasu niż w przypadku tradycyjnych żaluzji czy rolet. Mechanizm można też zamocować na ramie okiennej, do czego służą specjalnie przygotowanie akcesoria. Malutkie wkrętki zostają osłonięte przez plastikowe końcówki, podtrzymujące linki nośne. Dzięki temu rolety plisowane prezentują się niezwykle estetycznie.

Plisy na drzwi balkonowe - Tokarczyk Małopolska

Jak działają żaluzje plisowane?

Rolety plisowane możemy przesuwać dowolnie w płaszczyźnie pionowej okna. Dzięki temu mamy możliwość precyzyjnej ochrony np. przed nadmiernym nasłonecznieniem danej części pomieszczenia. Możemy pozostawić światło na całej powierzchni okna, na wybranym fragmencie z góry lub z dołu oraz jednocześnie z góry i z dołu. Swobodną zmianę pozycji plisy gwarantują wygodne uchwyty znajdujące się na górnej i dolnej listwie żaluzji. Specjalny system na klik skutecznie blokuje roletę u górnej lub dolnej listwy okna.

Wygodny uchwyt zapewnia płynną pracę systemu osłonowego - FHU Tokarczyk

Jakie wymiary mają plisy okienne?

Żaluzje plisowane bez problemu instaluje się w oknach stałych, rozwieralnych i rozwieralno-uchylnych o szerokości maks. aż 130 cm i wysokości 230 cm. Dzięki możliwości mocowania w listwie przyszybowej, nie musimy obawiać się o ograniczenia w otwieraniu okien, jak to bywa w przypadku tradycyjnych rolet z wystającym mechanizmem. Plisy okienne produkowane są na zamówienie, czyli na wymiar.

Plisy na okno PCV podwójne - Tokarczyk Kraków

Ile kosztują żaluzje plisowane?

Plisy okienne są znacznie tańsze niż żaluzje lub rolety. Ich cena jest uzależniona w głównej mierze od wymiarów oraz rodzaju i koloru wybranej tkaniny. O wycenę najlepiej poprosić poprzez formularz dostępny pod tym linkiem – kliknij!

Plisy okienne półtransparentne, tkanina Opal - FHU Tokarczyk

Jak czyścić plisy okienne?

Ponieważ plisy na okna są wykonane z materiałów odpornych na wnikanie brudu i dodatkowo impregnowanych, nie trzeba ich prać tak często jak firanek. Regularne ścieranie kurzu za pomocą ściereczki oraz pranie ręczne wystarczą, aby zachować kolor i czystość rolet plisowanych. Jak czyścić rolety? Raz na kilka tygodni oraz w przypadku pojawienia się plam, plisy należy zdemontować i wyprać ręcznie w temperaturze 30 stopni, używając delikatnego detergentu. Po wstępnym namoczeniu przez 15 minut, wystarczy myć roletę, unikając szorowania i tarcia. Na koniec należy wypłukać ją w czystej wodzie pod bieżącą wodą i wycisnąć, dosuwając do siebie aluminiowe listwy. Po pozbyciu się nadmiaru wody, roleta plisowana może schnąć wisząc w oknie w pozycji zamkniętej przez 12 godzin lub 1 dobę, jeśli mamy do czynienia z grubszą tkaniną.

Plisy na okno dachowe - Okna i drzwi Tokarczyk

Jakie plisy wybrać?

Plisy zapewniają unikalny design, z łatwością dopasowując się do każdego stylu we wnętrzu. Termiczne plisowanie gwarantuje pozostawienie ich w niezmienionym kształcie przez lata. Chronią przez promieniami UV, z powodzeniem zastępują firanki, a nawet zasłony. Mogą pełnić rolę ozdobną lub stricte zaciemniającą. Rolety plisowane są modnym dodatkiem do biura, sypialni, łazienki i każdego innego pomieszczenia. Możemy też wybrać klasyczną lub drewnopodobną barwę listw aluminiowych, a do wyboru mamy ich 11: biały, srebrny, antracyt, brązowy, czarny, dąb bagienny, mahoń, orzech, sosna, złoty dąb i szampański. Same tkaniny na żaluzje plisowane możemy podzielić na kilka kategorii, co znacznie ułatwi nam wybór właściwej.

Plisy to nowoczesna alternatywa firanek i zasłon - FHU Tokarczyk

Plisy zaciemniające – blackout

Całkowicie eliminują przepływ światła do pomieszczenia. Chronią więc przez promieniami UV i nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza oraz przedostawaniem się światła z innych pomieszczeń.

Plisy półtransparentne – dim-out

Przepuszczają światło, ale znacznie je tonują. Nie zaciemniają całkowicie pomieszczenia, ale chronią nasze oczy przed blaskiem słońca i pozwalają na stworzenie dyskretnej atmosfery w mieszkaniu. Tego rodzaju funkcję spełnia większość dostępnych modeli tkanin.

Plisy trudnopalne – flame retardant

Plisy ze znacznikiem flame retardant produkuje się z materiałów, które opóźniają rozprzestrzenianie się ognia. Tkaniny zawierają tzw. uniepalniacze, stanowią więc dodatkowe zabezpieczenie przed przenoszeniem płomieni.

Plisy wzorzyste lub z efektem firanki

Oprócz swojej funkcjonalności mają spełniać przede wszystkim walory ozdobne i stanowić doskonałą alternatywę dla klasycznych firanek i zasłon. Występują zarówno w żywych, jak i stonowanych barwach, co pozwala na doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością. W palecie tkanin na plisy „firankowe” mamy do wyboru kilkadziesiąt różnych modeli.

Plisy z perłowym połyskiem

Tkaniny na ten rodzaj rolet delikatnie opalizują w świetle naturalnym i sztucznym. Perłowy połysk jest widoczny, ale gustowny i subtelny.Poszukujesz rolet plisowanych i chcesz poznać ofertę? Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami poprzez formularz.Obejrzyj nasze realizacje – efekty montaży plis okiennych: